arrowarrow2backtotopDeutschdropdownEnglishEspañolEestifacebookSuomiFrançaiskarge-service1karge-service2karge-service3karge-service4large-channelslarge-dayslarge-growthlarge-photoslarge-searchlarge-teamlarge-tvlocation-homelocationlocation2logo_domusmailphonephone2PortuguêsquoteРусскийsearchticktwitteryoutube

Mida otsitakse ärikinnisvara turul, mida pakutakse?

Oleme täna olukorras kus paljud poleks osanud olla, ka kõige suurema kogemuste pagasiga ärikinnisvarahundid. Ärikinnisvara büroopinnad, mis valmisid 2020 alguses peavad täna reaalset olelusvõitlust iga uue kliendi pärast. Pakkumine on justkui suur ja valikud erinevad, ent teisalt – Tallinnas on pikalt olnud heade pindade defitsiit. Samuti näitab statistika Tallinna uute pindade osas Baltimaade suurimat vakantsete pindade osakaalu. Märkame turul ka seisu, kus varasemalt väga populaarsed (suuremad kui 250m2 pinnad) seisavad tühjalt, sest viirusleviku ja kodukontorite valguses on ettevõtted liikunud väiksematele äripindadele. Antud tingimustes tulevikuplaane tehes ei ole mitte vaid ärikinnisvara konsultandid väljakutsete ees, vaid nendega seisavad silmitsi ka firmajuhid ise. Millised on ettevõtte arengusuunad, kas plaan on kasvada või jääda ellu, millised saavad olema äripinna, kontoriruumide vajadused või milline peaks olema ruumi planeering.

Ärikinnisvara konsultandina olen olukorra turul teadvustanud. Samas olen veendunud, et kodukontoritest tulevad varem või hiljem inimesed tagasi, igaveseks see olukord nii ei jää. Tuleb võibolla natukene “pikem talv otsuste leeris”, aga pinnad täituvad varem või hiljem uute klientidega. Täna on päris kindlasti turgu eristuvatele, lisaväärtust ja läbimõeldud kontseptsiooniga büroopindade pakkujatele.

Kui otsida ühe ärimaja puhul omapära või lisaväärtusi, siis Tõnismägi Premium ärimaja puhul on neid lausa mitu.

Teise korruse äripinnad 1. korruse eelistega!
Antud ärimaja suurim eristuvus on teise korruse büroopinnad esimese korruse pindade eelistega. Eraldi sissepääsu tagab looduslik reljeef selle maja puhul.

Ärimaja ukse ees, pisut kõrgemal tänavapinnast, laiub ulatuslik terass.
Siin on ettevõtetel võimalus luua endale nn heaolu-vabaõhuruum kus hea ilma korral kas siis kergelt päikest ammutada või siis suveterrass tekitada ja seal kohvi nautida. Sellist luksust juba naljalt Tallinnas mujal ei kohta.

Mugav kohale tulla, mugav parkida.
Piirkonna ja antud ärihoone suur eelis on transpordimugavus – seda nii ühistranspordiga liiklejale kui ka automugavusi hindavale inimesele. Autoga parkimine on korraldatud silma eest ära, mugavalt ja turvaliselt maja alla. Ühistranspordiga liiklejatele jäävad olulised peatused vaid loetud sammude kaugusele, kõikjal suundades ja ca 500m raadiuses bussid, trammid, trollid. Samuti on ärihoone arendaja mõelnud jalgrataste ja tõukside peale – mugava lahendusena siin neilegi eraldi ruum täiesti olemas!

Üllatusi ja mugavusi igal sammul.
Igapäevaselt oskavad äriruumide rentnikud juba täna hinnata majas olevaid lisaväärtusi – moodsaid Cleveron kappe kuhu mugavalt kaupa tellida; 24/7 avatud jõusaali kus enne või pärast tööd treenida; või siis hoopis mugavuspoodi kus lõunal kosutav jätsiamps või koduteele pakk piima ja leib/sai kaasa haarata.

Kokkuvõtteks – loodus on justkui voolav vesi, mida kergemad takistused seisma ei pane ja vaevalt nüüd jõgi ka teistpidi voolama hakkab. Tuleb vaid vooluga kaasa minna, teekonda nautida ja uusi võimalusi leida/näha. Hoidkem positiivset meelt!