Müüa korter, 4 tuba - Lai tn 9, Kesklinna linnaosa, Tallinn, Harju maakond

https://domus.ee/23771 Kopeeri link Jaga facebookis
KUI OTSID MIDAGI ERILIST, SIIS SEE KORTER ON ÜKS VÕIMALUSTEST...

http://www.lai9.ee

Eraldi sissepääsuga ülimalt omanäoline korter paikneb kolmest eluhoonest koosneva Engelhartdi Maja peamajas.

Korteri siseviimistlus on lõpetamisel, seetõttu kuulutuse juures olev fotomaterjal vannitubade fotosid ei sisalda. Saame lubada, et vannitoad ja pesuruumid saavad olema elegantsed ja väga stiilsed.

Ruumilahendus erineb tavapärasest : 1. korrusel aknaga esik (8 m2), vestibüül (26,3 m2), elutuba (53 m2), köök-eluruum (54 m2), tuba (12,8 m2), vannituba (11 m2) ja WC;
keldrikorrusel hobiruum (34 m2).

Siseviimistlus: põrandatel mustrisse laotud tammeparkett, seinad värvitud. Korteris rohkesti restaureeritud ja mitmest ajastust pärinevaid ehitusdetailid ja konstruktsioonid – trepid, metallvõred, aknapost, seinaorvad – ja maalingud.

Korter paikneb läbi maja, sissepääs esimeselt korruselt. Enamus aknaid vaikse ja turvalise sisehoovi poole, elutoa aknad tänavale. Sissepääs korterisse sisehoovist, Laia tänava poolse võlvkaare alt.

MOODNE ROMANSS TÄIS AJALUGU – ENGELHARDTI MAJA

Engelhardti maja on avara siseõue ja oma autoparklaga elamukompleks vanalinna südames, Suur-Kloostri ja Laia tänava vahel. Sisehoov on kujundatud romantiliseks siseõueks, mille suurus on ca 900 m2. Korterid paiknevad ümber õue asuvas kolmes elamus:

Peahoone – Kunagise Stackelbergide aadlipalee salongidest ja saalidest on kujundatud ja valmis ehitatud hinnalise siseviimistlusega eliitklassi korterid. Restaureeritud ja eksponeeritud mitmed arhitektuuriajalooliselt väärtuslikud ehitusdetailid ja dekoori elemendid – fragmendid müüritreppidest, kassett-laed, raidpiirded jms.)

Paemaja – sisehoovi lääneküljes paiknev ja samuti sajandeid elamuna kasutusel olnud tiibhoone koos endise tõllakuuriga on saanud uue ilme 1892. aastal.
Elamu on kolmekorruseline, puhta vuugiga paekivi ehitis – selle järgi ka maja nimi.

Kloostri maja – paksude müüridega ja kollaseks krohvitud kivimaja paikneb Suur – Kloostri tänava poolses osas ning peidab endas rohkesti mitmest eri sajandist pärit olevaid ehitusdetaile – uhkeid treppe, raidkive ja laetalasid.

Sisehoovi on 2 sissepääsu – suurem sissepääs on Suur- Kloostri tänavalt, kust toimub ligipääs autodega ja kus asub parkimisala 12- le autole ning 3 eraldi garaaži, teine sissepääs on Laia tänava kaudu.

ROMANTILINE ÕU/AUTOPARKLA

Läbi kogu õuealakaarjalt looklevad teerajad on kujundatud mustrisse laotud kiviringidena. Lookleva tee põhiosa ja parkla-ala kaetud heleda nunnakiviga.
Siseõues on säilitatud kogu olemasolev haljastus – maakividest veinikeldri terrassil elupuu, garaažide juures looklevad viinapuud ja vaba aja alal kõrge kastanipuu. Haljastusprojekti järgi lisatakse täiendavalt õitsvaid püsikuid, nö. „vana aia lilli“ ning erinevaid okaspuuvorme. Püsilillede ja okspuuvormide kooslus loob võimaluse nautida suvisel ajal õiteilu ja talvisel ajal rohelust.

AJALUGU

Lai 9 hoone on üks vormipuhtamaid neorenessanss-stiilis ehitisi Tallinnas, mille vanemad konstruktsioonid pärinevad keskajast. 14. sajandi alguses oli kinnistul puithoonestus – elumaja ja hobusetall, mis 15. sajandil asendati suure paekivielamu, aidahoone ja väikemajaga – selline hoonestus püsis kuni 18. sajandi lõpuni
Elamukompleksi tänavapoolse maja neorenessansskikkuilmet seostatakse omanikevahetusega aastal 1791, mil kinnistu läks Stackelbergide suguvõsa valdusesse ja see kuulus neile kuni riigistamiseni 1940.
Hoone välisilme uuenduse arhitektiks sai 19. sajandil baltisaksa päritolu Alexander Rudolf vonEngelhardt. Peafassaadi uus arhitektuurne lahendus lähtub Firenze PalazzoStrozzi eeskujust – fassaadi kujundavad krohvrustika, ümarkaarsed aknad ning räästajoone konsoolkarniisi ilmestavad astmikfrontoon ja vapitahvlit hoidvad greifid.

Lisainfo:www.lai9.ee


..............................................

Oma kinnisvara hindamiseks võI müümiseks kirjuta meile: info@domus.ee

.............................................

Domus Kinnisvara on 2002. aastal asutatud kinnisvara maakleriteenust, hindamist, konsultatsiooni, investeerimist ning arendust korraldav ettevõtete grupp, mille esindused asuvad üle terve Eesti.
Loe veel

675 000 €

3 351.5 € / m2
Seisukord:
Uus
Tubade arv:
4
Üldpind:
201.4 m2
Korrus:
1 / 3
Elutube:
1
Magamistube:
2
Kööke:
1
Vannitube:
1
WC-sid:
2
Küte:
Elektriline põrandaküte
Tsentraalne keskküte
Aknad:
Uued puitraamiga aknad
Uksed:
Tahveluksed
Katus:
Kivikatus
Ehitise materjal:
Kivi
Veekogu:
Muu (Schnelli tiik, 300m)
Omandivorm:
Korteriomand
Parkimiskoha kirjeldus:
Sisehoovi on 2 sissepääsu – suurem sissepääs on Suur- Kloostri tänavalt, kust toimub ligipääs autodega ja kus asub parkimisala 12- le autole ning 3 eraldi garaaži, teine sissepääs on Laia tänava kaudu.
Vähem omadusi
Lisaandmed:
suletud trepikoda, fonolukk, WC ja vannituba eraldi, dušš, vann, ventilatsioon, parkett, kaabel TV, internet, elekter, tsentraalne vesi, kinnine hoov, aiaga ümbritsetud, uus elektrijuhtmestik, uus torustik, avatud köök, korter läbi mitme korruse, eraldi sissepääs, eraldi toad
Asukoht:

Võta ühendust

Sarnased objektid

675 000 €
4 tuba
3 351.5 € / m2
201.4 m2
06.01.2021
1 250 000 €
5 tuba
6 027.0 € / m2
207.4 m2
08.10.2020