Müüa majaosa, 4 tuba - Lai tn 9, Kesklinna linnaosa, Tallinn, Harju maakond

https://domus.ee/24869 Kopeeri link Jaga facebookis
ERALDI SISSEPÄÄSUGA KODU VANALINNAS

http://www.lai9.ee

Ülimalt omanäoline kodu paikneb ajaloolises Engelhartdi Majas vanalinna südames.

Ruumilahendus erineb tavapärasest : 1. korrusel aknaga esik (8 m2), vestibüül (26,3 m2), elutuba (53 m2), köök-eluruum (54 m2), tuba (12,8 m2), vannituba (11 m2) ja WC; keldrikorrusel hobiruum (34 m2).

Siseviimistlus: põrandatel mustrisse laotud tammeparkett, seinad värvitud. Korteris rohkesti restaureeritud ja mitmest ajastust pärinevaid ehitusdetailid ja konstruktsioonid – trepid, metallvõred, aknapost, seinaorvad – ja maalingud.
Ruumid paiknevad läbi maja, eraldi sissepääsuga esimeselt korruselt. Enamus aknaid vaikse ja turvalise sisehoovi poole, elutoa aknad tänavale.

MOODNE ROMANSS TÄIS AJALUGU – ENGELHARDTI MAJA

Engelhardti maja on avara siseõue ja oma autoparklaga elamukompleks vanalinna südames, Suur-Kloostri ja Laia tänava vahel. Sisehoov on kujundatud romantiliseks siseõueks, mille suurus on ca 900 m2.
Sisehoovi on 2 sissepääsu – suurem sissepääs on Suur- Kloostri tänavalt, kust toimub ligipääs autodega ja kus asub parkimisala 12- le autole ning 3 eraldi garaaži, teine sissepääs on Laia tänava kaudu.
Läbi kogu õuealakaarjalt looklevad teerajad on kujundatud mustrisse laotud kiviringidena. Lookleva tee põhiosa ja parkla-ala kaetud heleda nunnakiviga.
Siseõues on säilitatud kogu olemasolev haljastus – maakividest veinikeldri terrassil elupuu, garaažide juures looklevad viinapuud ja vaba aja alal kõrge kastanipuu. Haljastusprojekti järgi lisatakse täiendavalt õitsvaid püsikuid, nö. „vana aia lilli“ ning erinevaid okaspuuvorme. Püsilillede ja okspuuvormide kooslus loob võimaluse nautida suvisel ajal õiteilu ja talvisel ajal rohelust.
Lai 9 hoone on üks vormipuhtamaid neorenessanss-stiilis ehitisi Tallinnas, mille vanemad konstruktsioonid pärinevad keskajast. 14. sajandi alguses oli kinnistul puithoonestus – elumaja ja hobusetall, mis 15. sajandil asendati suure paekivielamu, aidahoone ja väikemajaga – selline hoonestus püsis kuni 18. sajandi lõpuni.
Elamukompleksi tänavapoolse maja neorenessansskikkuilmet seostatakse omanikevahetusega aastal 1791, mil kinnistu läks Stackelbergide suguvõsa valdusesse ja see kuulus neile kuni riigistamiseni 1940.
Hoone välisilme uuenduse arhitektiks sai 19. sajandil baltisaksa päritolu Alexander Rudolf von Engelhardt. Peafassaadi uus arhitektuurne lahendus lähtub Firenze Palazzo Strozzi eeskujust – fassaadi kujundavad krohvrustika, ümarkaarsed aknad ning räästajoone konsoolkarniisi ilmestavad astmikfrontoon ja vapitahvlit hoidvad greifid.

LISAINFO: wwwlai9.ee..............................................

Oma kinnisvara hindamiseks võI müümiseks kirjuta meile: info@domus.ee

.............................................

Domus Kinnisvara on 2002. aastal asutatud kinnisvara maakleriteenust, hindamist, konsultatsiooni, investeerimist ning arendust korraldav ettevõtete grupp, mille esindused asuvad üle terve Eesti.
Loe veel

675 000 €

3 351.5 € / m2
Seisukord:
Uus
Tubade arv:
4
Üldpind:
201.4 m2
Elutube:
1
Magamistube:
2
Kööke:
1
Vannitube:
1
WC-sid:
2
Küte:
Elektriline põrandaküte
Tsentraalne keskküte
Aknad:
Uued puitraamiga aknad
Uksed:
Tahveluksed
Katus:
Kivikatus
Ehitise materjal:
Kivi
Veekogu:
Muu (Schnelli tiik, 300m)
Katastritunnus:
Omandivorm:
Korteriomand
Parkimiskoha kirjeldus:
Sisehoovi on 2 sissepääsu – suurem sissepääs on Suur- Kloostri tänavalt, kust toimub ligipääs autodega ja kus asub parkimisala 12- le autole ning 3 eraldi garaaži, teine sissepääs on Laia tänava kaudu.
Vähem omadusi
Lisaandmed:
suletud trepikoda, fonolukk, WC ja vannituba eraldi, dušš, vann, ventilatsioon, parkett, kaabel TV, internet, elekter, tsentraalne vesi, kinnine hoov, aiaga ümbritsetud, uus elektrijuhtmestik, uus torustik, avatud köök, korter läbi mitme korruse, eraldi sissepääs, eraldi toad
Asukoht:

Võta ühendust