Müüa maa - Saksa, Ääsmäe küla, Saue vald, Harju maakond

https://domus.ee/33976 Kopeeri link Jaga facebookis
Müüa suurepärase asukohaga detailplaneeringuga kinnistu.

Ääsmäe on küla Harjumaal, Saue vallas, Haapsalu mnt ja Pärnu mnt ristumise vahetusläheduses. Küla ajalugu ulatub juba aastasse 1241 ja asub kolme kihelkonna ristumiskohal: Hageri, Keila ja Nissi kihelkonna. Kohe kinnistu kõrvale jäävad AASAMÄE KODUD. Need A energiaklassiga kvaliteetkodud mõisa põlispuudeallee serval on juba kolimisvalmis!
Majade ette viib äsjavalminud uus asfaltkattega tee.

Võimalik ehitada järgmiselt:
Kokku on 45 elamisüksust.
- 17 üksikelamu kinnistut.
- 5 kaksikelamu krunti kahe elamisüksusega.
- 3 ridaelamu krunti kuue elamisüksusega.

Arendusel puuduvad hetkel teed ja trassid, Vesi, kanalisatsioon ja elekter on kinnistu piiril olemas.

Miks Ääsmäel on hea elada ja selleks on plusse kuhjaga:

- Linna lähedus.
Ainult 16 km linna piirist mööda kiirteed ja 10-12 min. oledki kodus. Bussipeatus asub vaid 800 m kaugusel.

- Arenenud infrastruktuur. Kõik eluks vajalik on kohapeal olemas. Ääsmäe kool, -lasteaed ja kauplus (lasteaed 1,5 km, kool 1,3 km, pood 700 m)

- Aktiivne külaelu ja kokkuhoidev kogukond. Palju erinevaid ühistegevusi ja ürituste korraldamine.
Külaplatsil toimub palju erinevaid üritusi.
Head sportimisvõimalused Uued trennid/huviringid ja klubid värskelt valminud külakeskuses. Ääsmäe disgolfirada, MOBO orienteerumisrada, Ääsmäe Seikluspark. Ratsaspordikool RSK Fookus Ääsmäel kutsub ratsutama Mõisamaa tallu.

- Ääsmäel on pika ajalooga.
Ääsmäe mõis rajati 1663. Aastal. Kireva ajalooga Ääsmäe mõis on Saue valla kauneim. Tallinn-Pärnu maantee Harutee ristmikust umbes 1,5 km kaugusel, Hageri maanteelt algava allee lõpus püüab juba kaugelt pilku imekaunis, muinsuskaitse all olev Ääsmäe mõisa peahoone. Kahekorruseline varaklassitsistlik barokisugemetega hoone on valminud 18. sajandi 70.-80. aastail. Tänapäeval on Ääsmäe mõis eravaldus ja kodu. millesse omanik on aukartustäratavalt palju investeerinud, mööduja peab leppima sellega, mida väljast vaadata saab.

- Mitmekesine ja puhas loodus.
Küla tagant jookseb läbi Maidla jõgi, mis lahutab küla vanimat osa Altküla Ääsmäe rabast, kus asub Farve turbatööstus. Rabas leidub jõhvikaid ja pohli, kasvab mitmeid haruldasi taimi, tuulemurrus leiavad pelgupaika suurulukid ja on paar kõrgemat soosaart, mis arvatakse olevat kohalike elanike pelgupaigad endisaegsete suurte sõdade ajal. Sellele annab kinnitust maaparanduse ajal nn Norra soost leitud palktee jäänused. Maidla jõkke jookseb vaskult poolt väike Kuivjõe karstioja.

Kui tekkis huvi, siis võta palun minuga ühendust!

Aitan Teid kinnisvara müümisel ja üürile andmisel, ostmisel ja laenu taotlemisel. Korrektsed lepingud ja professionaalsed tehingud. Tasuta konsultatsioon.

Hiie Tamm
555 63 916
hiie@domus.ee
Loe veel

700 000 €

8.6 € / m2
Krundi suurus:
81619 m2
Katastritunnus:
Lisaandmed:
detailplaneering, elekter, tsentraalne vesi, kanalisatsioon tsentraalne
Asukoht:

Võta ühendust

Sarnased objektid

45 500 €
2.2 € / m2
20500 m2
15.04.2021