Müüa korter, 5 tuba - Lai 27, Kesklinn, Tartu linn, Tartu linn, Tartu maakond

https://domus.ee/35761 Kopeeri link Jaga facebookis
Sinine värv tähistab tarkust ning õiglust, inspireerib ja julgustab inimesi. Usutakse, et sinine värv aitab kaasa soovide täitumisele, isegi kui need tunduvad esialgu olevat teostamatud. Viimasel väitel tundub olevat tõepõhi all - Tartu vanalinnas suuremat kodu ostmiseks leida on raske. Nüüd võib see helesinine unistus täituda! Heade mõtete linnas, unistuste täitumise värvi majas, ootab uut peret värvikas ja kodusoojust täis korter.

KORTERIST
Vahvas L-tähekujulises korteris on kokku 5 tuba Ehitisregistri andmetel kuid üks ruumidest on veidike väiksem ning sobib pigem nt garderoobiruumiks.
Kindlasti saaks selle osa korterist lahendada ka pisema pereliikme magamistoana, millel on eraldi ruum õppetegevuseks või lausa müstiline ja saladuslik muinasjutumaa. Hetkel on see korteritiib kasutusel laona ning ka selleks tegevuseks sobib ta ideaalselt nii nagu ta sobiks ka kodukontoriks. Pildina lisatud korteriplaanilt näed, et nendesse ruumidesse jõudmiseks peab läbima elutoa.

Elutuba on läbikäidav ning sealt saad ka rõdule, mis asetseb sisehoovi kohal. Astudes esimest korda rõdule mõtlesin:" See meenutab natuke Karlsson katuselt multifilmi". Mulle meenus, et lapsepõlves armastatud multikategelase kodulinn oli samuti veidike viltu ja värvikana joonistatud nagu Laia tänava korterist avanev vaade. Köögist muidugi ei leidnud ma koduabilist nimega Majasokk vaid lahke pererahva.

Kööki pääseb esikust ning mõlemat ruumi ilmestab punane telliskivisein. Esikus ja köögis on elektriline põrandküte nagu vannitoaski. Köök on selles korteris kodu süda, kust pääseb edasi igasse ruumi. Just seetõttu on hea ka külalisi vastu võtta - külalise sisenedes saad talle ulatada tervituspokaali ja esimese maiuspala ning suunad ta edasi järgmisesse ruumi, et uut külalist viisakalt tervitama hakata.

Sisehoovi poolses küljes on veel sinine magamistuba ja kollane tuba. Viimane piilub häbelikult Jaani kiriku poole. Korteri suureks plussiks on asjaolu, et ükski ruum ei asetse Laia tänava poolses küljes vaid nad hoiavad veidi rohkem teiste hoonete ja sisehoovi poole.

MAJA
Hoone ise asub vanalinna muinsuskaitse alas ning hoolimata kaasaegsest väljanägemisest, on siiski pikema ajalooga. Tänapäeval kasutavad paljud vanemad daamid kirurgia imesid, et noorem ja siledam välja paista. Nii ka Lai 27 maja - teda on kaasajastatud kuid siiski ei peida arhiivmaterjalid asjaolu, et Tartu rajooni sidesõlme taga olev vanem maja on ehitatud ca 1938 aastal kuigi Ehitisregistris on esmane kasutuselevõtu aasta 1977. Vanasti sai keldikorruse kaudu ka ühest hoonest teise minna. Mõnusat emotsiooni kannab edasi ka maja keldikorrusel olev võlvlaega ruum, mida kasutatakse ühiselt kõikide elanike poolt. Kahe maailma vahele jäänud trepikoda on korralik ja mõnusalt ruumikas. Ehitusregistris väljatoodud elamu-ärihoone nr.27 peidab endas kuute korterit, mida kasutatakse eluruumidena ning ühte äripinda, kus toimetab Raamimees (http://www.raamimees.ee/)

ASUKOHT
See ongi tõeline kodu keset linna. Kui töötad kesklinnas või vanalinnaga muus piirnevas linnaosas, ei vaja sa autot - kõik on Sinu läheduses ning parim viis on samme koguda, elektrilise tõuksiga elegantselt liigelda või ratast kasutada. Koolilapsed pääsevad Kesklinna kooli vaid paari minutiga ning ka nemad ei vaja selleks eraldi transporti. Eriti hea meel on ehk koolilapsel, kes on unustanud kaasa võtta õpiku - ta saab kiirelt koju lipata vahetunni ajal. Teatrisõber oskab hinnata Tartu Uue teatri lähedust ning paljud ei ütle ära ka mõnusast jalutuskäigust botaanikaaias või romantilisel Toomemäel. Majandust õppival Tartu Ülikooli tudengil on vaid minutite küsimus jalgsi Delta hoonesse jõudmiseks ning kaugel ei ole ka Ülikooli peamaja. Usun, et ka vanalinna kohvikusse on ilusal suveõhtul palju mõnusam jalutada kui autoga minna. Arvestades, et Tartu on mõnusalt kompaktne linnake, siis võib väita, et asukoht on tõeline "maasikas".

PARKIMINE
Kuigi tänaval on tasuline parkimine, on elanikuid omavahel sõbralikult kokku leppinud, et ka sisehoovil võib parkida - märgistatud on üks auto koht, kuhu saab neljarattalise sõbra jätta tasuta puhkama.

Sinu unistuseks on kodu keset linna? Võta ühendust!

..............................................

Oma kinnisvara hindamiseks võI müümiseks kirjuta meile: info@domus.ee

.............................................

Domus Kinnisvara on 2002. aastal asutatud kinnisvara maakleriteenust, hindamist, konsultatsiooni, investeerimist ning arendust korraldav ettevõtete grupp, mille esindused asuvad üle terve Eesti.
Loe veel

197 000 € Broneeritud

2 118.3 € / m2 kuni 02.02.2022
Seisukord:
Valmis
Tubade arv:
5
Üldpind:
93 m2
Korrus:
2 / 3
Ehitusaeg:
1977
Kööke:
1
Rõdusid:
1
Küte:
Elektriline põrandaküte
Kombineeritud
Tsentraalne keskküte
Katus:
Plekk
Ehitise materjal:
Kivi
Omandivorm:
Korteriomand
Energiamärgis:
E
Vähem omadusi
Lisaandmed:
suletud trepikoda, postkast, dušš, garderoob, köögimööbel, elekter, tsentraalne vesi
Asukoht:

Võta ühendust