Müüa maja - Rataskaevu 10, Vanalinn, Tallinn, Harju maakond

https://domus.ee/323810821828807900 Kopeeri link Jaga facebookis
LEGENDAARNE MAJA VANALINNAS

KONKURENTSITULT PARIM HIND 1 m² KOHTA, ARVESTADES HOONE HEAD SEISUKORDA

Vanalinna tuntud paik, Von Krahli maja, müüakse koos üürilepingutega, mis tagavad nii sissetuleku kui katavad majaga seotud kulud aastateks.

Tugeva energialaenguga 19 sajandi lõpust pärit hoone, kus etenduskunsti tehti juba 1920-ndatel, mil majas tegutses Hommikuteater ning mis nõuka ajal sai nimeks P. Pinna Rahvateater. Von Krahli ajalugu hoones algas aastal 1992.

Nii et teatrit on majas tehtud kaua, see on olnud aastaid inspiratsiooniallikaks näitlejatele, täis põnevaid proove, tähtsaid peaproove, huvitavaid etendusi, andekaid näitlejaid ja rohkelt pealtvaatajaid. Sellist melu ükski vanalinna kummitus välja ei kannata ja välja on nad kolinud juba eelmise sajandi esimeses pooles.

Kinnistu piirneb Pika jalaga, toetudes üht külge pidi Toompea tugimüüritisele, teine külg, fassaad, avaneb Rataskaevu tänavale.
Wikipedia andmetel on tänavale nime andnud kaevu esmamainitud Tallinna pärusraamatus aastal 1375 Sternsodi kaevuna.
See nimetus tulenes alamsaksi keelest "stern" 'kalk', kuna kaevu vesi oli lubjarikas ja väga kalk. Rataskaevu nime (saksa keeles Raderbrunner) sai kaev veetõstmisseadme järgi. Kaevuvee ebakvaliteetsuse tõttu loobuti selle kasutamisest 19 sajandi keskpaiku, kaev jäi hooletusse ja kandis kuni kinniajamiseni rahvapärast nime Kassikaev (saksa keeles Katzenbrunner).


Loe veel

2 500 000 €

2 194.9 € / m2
Seisukord:
Valmis
Üldpind:
1139 m2
Ehitusaeg:
1880
Krundi suurus:
554 m2
Katus:
Kivikatus
Ehitise materjal:
Kivi
Katastritunnus:
Omandivorm:
Kinnistu
Vähem omadusi
Asukoht:

Võta ühendust