Müüa äripind - Rataskaevu 10, Vanalinn, Tallinn, Harju maakond

https://domus.ee/359992379038845060 Kopeeri link Jaga facebookis
LEGENDAARNE MAJA VANALINNAS

PARIM HIND 1 m² KOHTA, ARVESTADES HOONE HEAD SEISUKORDA

Vanalinna tuntud paik, Von Krahli maja, müüakse koos üürilepingutega, mis tagavad nii sissetuleku kui katavad majaga seotud kulud aastateks.

Põneva teatriajalooga seotud hoone edasine kasutus võiks olla:
- Majutusasutus, butiikhotell või hostel
- Esindushoone
- Kortermaja
- Varietee - olemas on suur saal ja lava, kus siresäärsed näitsikud mahuksid toredasti tantsima kankaani, dziigi või kaerajaani...

Vastasmajas saab peagi valmis eliitkasiino Bombay Club, mille külalised, vahelduseks pokkerile, vaataksid meeleldi ka varieteed... Ka mitte kõige teravama ärivaistuga inimene saab aru, et üle tee asutuses saab liikuma jõukas rahvas.

Tugeva energialaenguga 19 sajandi lõpust pärit hoone, kus etenduskunsti tehti juba 1920-ndatel, mil majas tegutses Hommikuteater ning mis nõuka ajal sai nimeks P. Pinna Rahvateater.
Von Krahli ajalugu hoones algas aastal 1992.

Nii et teatrit on majas tehtud kaua, see on olnud aastaid inspiratsiooniallikaks näitlejatele, täis põnevaid proove, tähtsaid peaproove, huvitavaid etendusi, andekaid näitlejaid ja rohkelt pealtvaatajaid. Sellist melu ükski vanalinna kummitus välja ei kannata ja välja on nad kolinud juba eelmise sajandi esimeses pooles.

Kinnistu piirneb Pika jalaga, toetudes üht külge pidi Toompea tugimüüritisele, teine külg, fassaad, avaneb Rataskaevu tänavale.

Hoone interjöör vastab ühe korraliku teatri vajadustele – vestibüülid, lava ja teatrisaal, lisaks näitlejate garderoobid ja kontoriruumid ning kõik muud ruumid, mis ühest majast teatri teevad.


Loe veel

2 500 000 €

2 194.9 € / m2
Seisukord:
Valmis
Üldpind:
1139 m2
Ehitusaeg:
1880
Krundi suurus:
554 m2
Katus:
Kivikatus
Ehitise materjal:
Kivi
Katastritunnus:
Omandivorm:
Kinnistu
Vähem omadusi
Asukoht:

Võta ühendust