arrowarrow2backtotopDeutschdropdownEnglishEspañolEestifacebookSuomiFrançaiskarge-service1karge-service2karge-service3karge-service4large-channelslarge-dayslarge-growthlarge-photoslarge-searchlarge-teamlarge-tvlocation-homelocationlocation2logo_domusmailphonephone2PortuguêsquoteРусскийsearchticktwitteryoutube

Majutusettevõtete pakkumised suurenevad

Eesti majandus ei ela üle parimaid aegu. Seetõttu on loomulik, et tagasilööke on tunda saanud ka turismiäri. Protsessid, mis ilmutasid end juba möödunud talvehooajal, jätkuvad ka eeloleval perioodil. Pärnus asuvad Rannahotell ja Ammende Villa on esimestena teatanud, et sulgevad talvel oma uksed mõneks kuuks ja küllap leidub neile veelgi järgijaid. Kui Tallinn oma geograafilisele asukohale, staatusele ja transpordi võimalustele omab ülejäänud Eesti ees teatavat eelist, siis võib prognoosida, et murepilved kogunevad eelkõige nende Eesti asukohtade ümber, kus voodikohtade arvu kasvu on kõige enam investeeritud ja selleks on Lääne-Eesti, eesotsas Pärnumaa ja Saaremaaga.

Turismi- ja majutusettevõtete heitlik seis ei jäta puudutamata kinnisvaraäri. Kuna paljude majutusasutuste täituvus ei ole rahuldav, millest ei piisa oma kõigi kohustuste katteks, siis on mitmed neist avalikus, poolavalikus ja salastatud müügis. Muidugi ei ole alati müügi põhjuseks madal täituvus ja kehvad majandustulemused, vaid ka näiteks lihtsalt omanike/investorite soov antud äri lõpetamiseks, kuna loodetud tulunorm pole olnud piisav. Nii ongi sellel aastal mitmed majutusettevõtted vahetanud omanikke, neist märkimisväärsem tehing on ilmselt olnud Tallinnas asuva elitaarse Kolme Õe hotelliga, kus ettevõtja Tarmo Sumberg müüs viietärnihotelli Hollandi moeärimehele. Ka Domuse portfelli on viimase aasta jooksul tekkinud mitmete majutusasutuste pakkumised. Neist ühe, Otepääl asuva Muraka hotelli oleme jõudnud realiseerida edukalt, teiste osas töötame intensiivselt edasi. Hotell Saaremaa on nendest üks põnevamaid pakkumisi, kuid ka teiste pakkumiste kohta tasub infot küsida meie äripindade maakleritelt. Ajad on hetkel sellised, kus investorid ja turismiärist huvitatud ettevõtliku meelega inimesed peaksid silmad lahti hoidma ja asjalike maakleritega pidevalt ühenduses olema. Atraktiivseid pakkumisi on juba olemas ja neid on kindlasti ka juurde tulemas. Igatahes tundub, et turismiäri alustamiseks on kätte jõudnud head ajad ja huvilistel on viimane aeg endale sobiv ostumaakler välja valida!