arrowarrow2backtotopDeutschdropdownEnglishEspañolEestifacebookSuomiFrançaiskarge-service1karge-service2karge-service3karge-service4large-channelslarge-dayslarge-growthlarge-photoslarge-searchlarge-teamlarge-tvlocation-homelocationlocation2logo_domusmailphonephone2PortuguêsquoteРусскийsearchticktwitteryoutube

Mida väiksem korter, seda kiirem müük

Kui vaadata selle aasta Tallinna korterituru müügistatistikat, siis võib järeldada, et 1-toalisi kortereid on 9 kuuga müüdud võrreldes suuremate korteritega kõige vähem.

Allikas: Maa-amet

Ühelt poolt on see fakt mõistetav seetõttu, et kinnisvaraturul liigub rohkem ringi neid inimesi, kelle rahalised võimalused on üle keskmise ja need samad inimesed, enamjaolt mitmeliikmelised perekonnad, vaatavad ringi pigem suuremate korterite osas. Samuti on sellel aastal olnud suurem müügiedu uusarendustel, mis on oluliselt mõjutanud tehingute kogustatistikat ja kus eelkõige müüakse suuri kortereid. Leida uute kortermajade hulgast hoonet, mis oleks tihedalt 1-toalisi kortereid täis pikitud, juba naljalt ei leia. Teistpidi on olemas tugev korrelatsioon pakkumiste hulga ja tehingute arvu vahel. Spot.city24.ee andmetel on sellel aastal olnud Tallinnas igakuiselt pakkumises keskmiselt ca 1900 1-toalist korterit, aga 2-toalisi kortereid on pakkumises olnud keskmiselt 3900 ja 3-toalisi kortereid keskmiselt 3400 ühikut. See näitab, et ostuhuviliste võimalused teha valikuid 1-toaliste korterite hulgas on 2 korda väiksemad, kui suuremate korterite hulgas. Mida rohkem on pakkumises, seda rohkem antud segmenti müüakse ja vastupidi.

1-toalised korterid on ka kõige kiirema käibega sektor kinnisvaraturul. Juba pikemat aega on valitsenud suund, et mida väiksem on korter, seda kiiremini see maha müüakse. Kui 4-toaliste korterite müügiks Tallinnas on käesoleval aastal kulunud spot.city24.ee andmetel keskmiselt 78 päeva, siis 1-toaliste puhul on müügiperioodiks olnud keskmiselt 52 päeva.

Alanud sügishooaeg ei ole erinenud varasemast millegi poolest. Domuse maaklerid on leidnud väikestele korteritele ostjad kiiresti ja müügiperioodi võib arvestada pigem nädalates kui kuudes. Kui 1-toalise korteri pakkumishind on samas suurusjärgus reaalse turuhinnaga, mis 10-29.99 m2 suuruste korterite puhul on käesoleval aastal olnud Tallinnas keskmiselt 821 €/m2, siis võib omanik arvestada suure huvi ja kiire tehinguga.

Näide oktoobris vahendatud 1-toalise korteri müügitehingust:

Asukoht: Tallinn, Kadriorg, Raua tn
Korruselisus: 4/1
Tubade arv: 1
Üldpind: 26.2 m2
Seisukord: vajab sanitaarremonti
Hind: 35 500 €