arrowarrow2backtotopDeutschdropdownEnglishEspañolEestifacebookSuomiFrançaiskarge-service1karge-service2karge-service3karge-service4large-channelslarge-dayslarge-growthlarge-photoslarge-searchlarge-teamlarge-tvlocation-homelocationlocation2logo_domusmailphonephone2PortuguêsquoteРусскийsearchticktwitteryoutube

Lasnamäel tehingute arv kasvanud + 20 %

Lasnamäe on Eesti kinnisvaraturu kõige aktiivsem piirkond, kus toimuvad protsessid annavad indikatsiooni kogu turul toimuva kohta. See fakt pole iseenesest mingi ime, sest tegemist on Tallinna linnaosade seas suurima elanike arvuga linnaosaga (ca 115 000 elanikku). Kui kinnisvara arenduse algusaastatel oli Lasnamäe pikalt vaeslapse osas, siis nüüdseks on olukord muutunud ja Lasnamäe uutes kortermajades müüdud ühikute arv moodustab ka uute korterite müügistatistikas olulise osa.

Käesoleva aasta I poolaastal on Lasnamäel tehtud 727 korteriomandi tehingut kokku, mis teeb keskmiselt igakuiseks tulemuseks 121 müüdud korterit. Aasta tagasi teostati samal ajavahemikul 604 tehingut ja seega on tehingute arv kasvanud tervelt viiendiku võrra. Hinnad pole aga sama tempokalt liikunud. Kui aasta tagasi oli keskmine ruutmeetri hind 767 €/m2, siis käesoleval aasta esimese 6 kuu andmete põhjal on selleks 810 €/m2. Seega on aastane hinnatõus olnud pisut enam kui 5 %.

Pakkumist on spot.city24.ee andmetel mõnevõrra juurde tulnud, kuid perioodi lõpuks jõudnud siiski enam-vähem aastataguse tulemuse lähedale, jäädes ca 2100 korteriomandi pakkumise ringi. Vahe keskmise pakkumishinna (944 €/m2) ja reaalse tehinguhinna vahel on 16 %.

Näited tehingutest, mida Domus Kinnisvara maaklerid on juulis vahendanud:

Asukoht: Lasnamäe, Vikerlase tn
Tubade arv: 2
Üldpind: 52,7 m2
Korruselisus: 5/4
Hoone materjal: paneelmaja
Seisukord: värskelt remonditud
Hind m2 kohta: 1043 €

Asukoht: Lasnamäe, M. Härma tn
Tubade arv: 2
Üldpind: 49,2 m2
Korruselisus: 9/7
Hoone materjal: paneelmaja
Seisukord: vajab san.remonti
Hind m2 kohta: 792 €