arrowarrow2backtotopDeutschdropdownEnglishEspañolEestifacebookSuomiFrançaiskarge-service1karge-service2karge-service3karge-service4large-channelslarge-dayslarge-growthlarge-photoslarge-searchlarge-teamlarge-tvlocation-homelocationlocation2logo_domusmailphonephone2PortuguêsquoteРусскийsearchticktwitteryoutube

Aktiivne korteriturg veebruaris. Hinnatõus Tallinnas jätkus.

Korteriomandite ostu-müügi tehingute arv näitab aasta algusele tüüpilist aktiivsuse kasvu. Iseenesest selles polegi midagi erilist, et jaanuarikuuga võrreldes on kõikides suuremates linnades korteriomandi tehingute maht kasvanud. Seetõttu annab turu arengust  parema pildi võrdlus eelmise aasta sama ajaga. Näiteks Tallinnas tehti tänavu veebruaris 578 korteriomandi tehingut, mis on 13% võrra rohkem kui 2012. aasta samal ajal. Tehingute keskmine hind kasvas sel perioodil 10%, olles nüüd 1173 €/m².

Uusi elamispindasid müüdi Tallinnas ca 40, millest omakorda ca 25% olid Meeliku tn 23 korterid. Tegemist on konkurentsitult parima hinnaga arendusprojekti korteritega, millede veebruarikuu tehingute keskmine hind oli 1197 €/m².

Tartu veebruarikuu tehingute arv oli siiski üllatav, sest 127 tehingut on aasta alguse kohta ülihea tulemus. See oli jaanuarikuu 84 tehingu kõrval väga suur kasv. Ka aastases võrdluses on tehingute mahu kasv suur – lausa 55% rohkem korterite tehinguid. Keskmine hind oli eelmisel kuul 946 €/m², mis on 11,6% kõrgem kui aasta tagasi. Kasvanud tehingute maht ja keskmine hind viitavad jätkuvale nõudlusele. Tehtud tehinguid täpsemalt vaadates ilmnes, et uute elamispindadega tehti ainult 8 tehingut. Neist 5 oli hinnavahemikus 1500- 2100 €/m². Seega on turul põhiliseks objektiks järelturu korter.

Pärnus teostati veebruaris 47 korteriomandi tehingut, mis on 7 võrra vähem kui jaanuaris. Ka aastases võrdluses oli tänavu vähem tehinguid (2012. aasta veebruaris tehti 49 korteri tehingut). Elamispindade tehingute maht on enam-vähem samalaadne eelmisele aastale – üksikute kuude lõikes on ostu-müügi tehinguid kord rohkem, kord vähem, kuid väga selget ülespoole liikuvat trendi ei ole. Ka tehingute keskmine hind kõigub üles-alla. Käesoleva aasta esimeste kuude keskmine hind oli ca 730 €/m², mis on möödunud aasta teise poolega võrreldes pigem madal tulemus.

Narva linnas kasvas tehingute arv 64-ni. Tegemist on üsna märkimisväärse tulemusega, sest eelmisel aastal oli sellest ainult kahel kuul rohkem tehinguid. Keskmine hind on nüüdseks olnud kaks kuud üle 400 €/m², veebruari tulemuseks oli 405 €/m². Sellega on tänavune hind aastases võrdluses 7,6% kõrgem.

Tallinnas, Tartus ja Narvas kerib korteriturg kevadist hoogu, sest turg on aktiivne. Eelmiste aastate stsenaariumi järgi on märtsikuu esimeses kvartalis see aeg, mil tehakse kõige rohkem tehinguid. Jaanuarikuuga võrreldes kasvas veebruari keskmine hind ainult Tallinnas, teistes suuremates linnades jäi see samale tasemele või isegi langes.