arrowarrow2backtotopDeutschdropdownEnglishEspañolEestifacebookSuomiFrançaiskarge-service1karge-service2karge-service3karge-service4large-channelslarge-dayslarge-growthlarge-photoslarge-searchlarge-teamlarge-tvlocation-homelocationlocation2logo_domusmailphonephone2PortuguêsquoteРусскийsearchticktwitteryoutube

Tallinnas pidev hinnakasv, mujal hinnad stabiilsed.

Maikuu korteriturg oli suuremates linnades väga aktiivne, nõudlus korterite vastu on jätkuvalt üsna suur.

Tallinnas tehti maikuus Maa-ameti tehingustatistika andmetel 726 korteriomandi tehingut, mis on üsna samaväärne tulemus võrreldes aprilliga. Aastases võrdluses on tänavuse lehekuu müügimaht 13,6% võrra suurem kui eelmisel aastal. Peaaegu sama palju on kasvanud ka tehingute keskmine hind: kui 2012. aasta mais oli keskmine hind 1106 €/m², siis käesolevaks aastaks on hinnatase kasvanud 13,7%, jõudes tulemuseni 1258 €/m². Nii kõrge hinnatase oli viimati 2008. aasta lõpus. See oli aeg, mil tehingute mahud olid langenud drastiliselt – 2008.aasta novembris tehti 383 ja detsembris 379 korteriomandi tehingut.

Võrreldes teiste linnadega, eristab pealinna korteriturgu selle keskmise hinna pidev ja stabiilne tõus. Kui mujal on hinnatase kas hüplik või ühtlaselt stabiilne, siis Tallinnas on hinnagraafik selgelt tõusvas joones. Eelmise aasta teises pooles saavutas tehingute keskmine hind taseme 1100 €/m2, mis nüüd viimase kolme kuu jooksul on olnud üle 1200 €/m2. Sellist trendi mujal ei ole.

Tartus teostati maikuus 156 korteriomandi tehingut, mis on selle aasta kõrgeim tulemus. Ka viimastel aastatel on samaväärset mahtu vähe, välja arvatud 2012.aasta august, mil tehti 155 korteriomandi tehingut.

Keskmine hind jäi maikuus tasemele 953 €/m², mis on võrdväärne aprillikuule. Eelmise aastaga võrreldes on hinnakasv olnud 8,2%. Käesoleval aastal on hinnatase olnud üsna stabiilne, kõikudes vähesel määral ümber 950 €/m². Eelmise aasta esimese viie kuu keskmine hinnatase oli ca 870 €/m².

Pärnu linna korteriturg näitas maikuus suve-eelset aktiviseerumist. Kui aprillis oli suvepealinnas 49 korteriomandi tehingut, siis maikuus tehti 65 tehingut. Seejuures tehingute keskmine hind (750 €/m²) langes nii aprilli, kui ka 2012. aasta maikuuga võrreldes (langus 3-4%). Suurte kõikumiste tõttu ei ole Pärnu korterite keskmisel hinnal sellist stabiilsust nagu Tartus.

Narvas tehti eelmisel kuul 60 korteriomandi tehingut, mis on kahe võrra vähem kui aprillis. Tegemist on üsna tavapärase tulemusega, sest varasematel kuudel on maht enam-vähem samaväärne. Keskmine hind aprillikuuga võrreldes langes 12%, kuid eelmise aasta sama ajaga võrreldes on hinnatase 31% kõrgem. Möödunud kuu hinnatase oli 431 €/m², mis on siiski oluliselt kõrgem kui 2012. aastal  keskmiselt (ca 360 €/m²). Käesoleva aasta viiest kuust neli kuud on olnud üle 400 €/m². Seega piirkonna üldine hinnatase on üsna korralikult kasvanud.