arrowarrow2backtotopDeutschdropdownEnglishEspañolEestifacebookSuomiFrançaiskarge-service1karge-service2karge-service3karge-service4large-channelslarge-dayslarge-growthlarge-photoslarge-searchlarge-teamlarge-tvlocation-homelocationlocation2logo_domusmailphonephone2PortuguêsquoteРусскийsearchticktwitteryoutube

I osa. 10 nippi kinnisvara pildistamiseks

Kinnisvara müümisel ja ostja leidmisel on hea esmamulje saamiseks oluline teha müügiobjektist sellised pildid, et uus omanik näeks end või oma peret või ka üürilisi selles kohas juba elamas. Pildistamine võib olla sellega igapäevaselt mitte kokkupuutuvale inimesele parajalt ebamugav tegevus. aga kui mõningaid soovitusi meeles pidada, võib lõpptulemus olla oluliselt parem.

Kui järgnevast kasvõi ühe olulise soovituse meelde jätad oled juba konkurentidest edukam. Seega toome välja 10 kõige olulisemat nõuannet, kuidas Sa saad kinnisvara kõige paremini pildistada.

Pildistamise aeg

Kinnisvarast pilkupüüdvate fotodeDSC01445 pildistamisel tasuks arvestada kellaaja ja valgustingimustega. Võimalusel kasuta valget aega ja päikesepaistelist ilma. Ideaalsel  päeval päike paistab ja sinises taevas võib leida ka üksikuid valgeid pilvi. Kui töögraafik või ilmastikutingimused ei võimalda esimesi pilte teha muul ajal kui sombuse ilmaga, siis tasuks esimesel võimalusel pildistada ilusa ilmaga uued pildid ja siis vanad pildid lihtsalt uutega asendada.

Pildistamise kõrgus

Ruumis sees pildistades oleks ideaalseks pildistamise kõrguseks põranda ja lae vahelise ala keskkoht ehk toa kõrgus tuleks jagada kahega ning saate sobiva kõrguse.  Kui tüüpkorteri toa kõrgus on umbes 2,40 meetrit, siis ideaalne oleks pildistada 1,20 meetri kõrguselt. Nii jäävad seinad ja aknad loomulikumalt ning moonutused on väiksemad. Kui pildistad kitsastes tingimustes, siis tuleks pildistada erinevate nurkade alt nii, et kõik ruumis olev oluline oleks jäädvustatud. Sauna lava pildistades võiks keris olla ikkagi jäädvustatud.

Statiivi ja kaamera ekraani kasutamine

Võimalusel kasuta pildistamisel statiivi, sest tulemus jääb alati parem. Juhul kui endal pole statiivi, siis laena sõbralt, naabrilt või tuttavalt. Statiivi eeliseks on see, et esiteks ei saa sa teha uduseid või ära väristatud pilte. Teiseks on enamikel kaameratel võimalik sisse lülitada tagumine ekraan ja sealt vaadata juba reaalset pilti mida salvestad. Nii näed paremini ära kui oleks vaja kaamerat veidike kas üles-alla või vasakule-paremale liigutada. Samuti paistab kohe ära kas tuleks kaamerat seadistada (reguleerida ava või säriaega või välgu tugevust), et pilti heledamaks või tumedamaks muuta. Kõigele lisaks avastad sa nii pildistades detaile (näiteks sokid radiaatoril kuivamas või ajalehe hunnik diivani kõrval) mida tegelikult kuulutuse pildi peal poleks vaja näidata ja saad need asjad kohe kõrvaldada.

Peegelpinnad

Suurte peegelpindadega ruumis pildistades oleks parem pildistada statiivilt (kasutades kaamera iseavajat) ja nii sa ise pildi peale ei jäägi. Isegi kui kaamera peegeldusest välja paistab siis pilditöötlus tarkvaraga on kaamerat statiivi otsas lihtsam eemaldada kui suurt inimkogu. Peeglite või klaaspindade pildistamisel tuleks vältida välguga pildistamist nii, et välk on peegelpinna suhtes risti, sest nii jääb alati pildile ka välgu peegeldus suure valge plekina. Võimalusel pildista statiivilt pika säriajaga (kasvõi 1-10 sekundit) ja tulemus on hoopis ilusam. Kui valgust on vähe ja tuleb ikkagi välguga pildistada siis võib pildistada nii, et peegelduv pind (ka kardinaga kaetud aken) oleks umbes 45 kraadise nurga all.

Trepikoja, postkastide ja panipaikade pildid

Kui sinu kortermajas on ilusMFA_0959 uus renoveeritud trepikoda ja uued postkastid, siis ole julge ja tee ka nendest pildid. Kui veidi häbened oma naabreid või ei julge trepikojas pildistada, siis võid pildistamiseks valida mõne varahommikuse nädalavahetuse päeva kuna siis enamus inimesi magab ja „vahelejäämist“ pole karta. Samuti oleks oluline jäädvustada panipaikade, hoiukohtade, keldrite asukohad kuna ka neid ruume kasutab tulevane kinnisvara omanik ja mida põhjalikum ülevaade, seda kergem on tal ennast ja oma asju uues asukohas ette kujutada.

Lõpetuseks võib öelda, et parima tulemuse saamiseks tuleb natukene pingutada. Kui ise ei oska siis küsi sõbralt või tuttavalt nõu või abi. Väga rõõmustav on vaadata kinnisvara omanike enda tehtud pilte, kus on tubade korda tegemisel ja ettevalmistamisel vaeva nähtud. Kui tahad eristuda ja oma kodu eest kõrgemat hinda küsida, siis väike pingutus pildistamisel tasub alati ära.

Järgmisel nädalal toome välja viimased viis nõuannet, mis annavad Sinu kinnisvara pildistamise oskusele viimase lihvi.