arrowarrow2backtotopDeutschdropdownEnglishEspañolEestifacebookSuomiFrançaiskarge-service1karge-service2karge-service3karge-service4large-channelslarge-dayslarge-growthlarge-photoslarge-searchlarge-teamlarge-tvlocation-homelocationlocation2logo_domusmailphonephone2PortuguêsquoteРусскийsearchticktwitteryoutube

NÕMME ARHITEKTUURIPÄRL ON TUHAST TÕUSNUD

VPP_1759 VPP_1704 VPP_1658 VPP_1615 VPP_1597Veel kolm aastat tagasi oli üks Nõmme esindushooneid hävingu äärel. Ent kaks aastat kestnud projekteerimise ja aastase ehitusperioodi järel on see põneva ajalooga arhitektuuripärl tuhast tõusnud. Endisest ühiskondlikust hoonest on saanud hubane kortermaja kaheksateistkümnele perele ja paarile piirkonda mitmekesistavale ärile.

Kuigi majale antakse veel viimast lihvi nii seest kui väljast, pidasid täna Kivimäe Kodu loojad – arendaja, projekteerijad, insenerid, ehitajad, linnaarhitektid jt ametnikud – koos uute elanikega hoone avamispidu. Lindilõikamistseremooniale eelnenud sõnavõtus tõi Nõmme linnaosa vanem Tiit Terik välja alatise probleemi säilitamise ja arengu vahel. „Elu liigub edasi ning arengu tulemusel kadus vajadus ühiskondliku sauna järele sellisel kujul nagu see eksisteeris aastakümneid tagasi. Antud juhul on suurepäraselt õnnestunud säilitada miljööväärtuslik arhitektuur ja anda väärikale hoonele uus kaasaegne funktsioon“ sõnas Tiit Terik.

Lindilõikamisele järgnes meeleolukas koosviibimise. Kuna enam-vähem kõik Kivimäe Kodu korterid on endale uued elanikud leidnud – vaid kaks 3-toalist korterit on veel vabad – oli avamispidu esimeseks võimaluseks tulevastel naabritel omavaheliseks tutvumiseks. Uued naabrid on pärit väga erinevatelt elualadelt, kuid valdavalt kõiki neid ühendab varasem tugev side Nõmmega.

Suured tänud kõigile, kes aitasid kaasa Kivimäe Kodu loomisele, ning mõnusat kodutunnet selle tulevastele elanikele.