arrowarrow2backtotopDeutschdropdownEnglishEspañolEestifacebookSuomiFrançaiskarge-service1karge-service2karge-service3karge-service4large-channelslarge-dayslarge-growthlarge-photoslarge-searchlarge-teamlarge-tvlocation-homelocationlocation2logo_domusmailphonephone2PortuguêsquoteРусскийsearchticktwitteryoutube

November 2018 ülevaade: kas Pärnu korteriturg on juba talvepuhkusele läinud?

Maa-ameti tehingustatistika andmetel sooritati tänavu novembris Eestis kokku 4114 ostu-müügitehingut koguväärtusega ligi 287 miljonit eurot. Tehingute arv langes oktoobriga võrreldes 13% ning eelmise aasta novembriga võrreldes 3%. Käesoleva aasta novembrikuu tehingute maht oli viimase 12 kuu keskmisest 1% madalam. Aastatagusega võrreldes on ülevaates toodud linnadest ainult Tartus ja Kuressaares korterite müügitehingute arv tõusnud. Korterite keskmine ruutmeetrihind on aastatagusest kõrgem Tallinnas, Tartus ja Viljandis. Võrreldes augustiga langes korterite keskmine ruutmeetrihind ainult Tallinnas ja Viljandis. 

Maa-ameti andmetel teostati Harju maakonnas käesoleva aasta novembris 1834 kinnisvara ostu-müügitehingut, mille rahaline koguväärtus oli ligi 192 miljonit eurot. Oktoobriga võrreldes langes tehingute arv 9% ja tehingute koguväärtus 12%. Aastataguse ajaga võrreldes langes tehingute arv 4% ja tehingute koguväärtus 7%.

 

Allikas: Maa-ameti tehingute andmebaas

Tallinna linnas teostati novembris ca 23% tehingutest uute korteritega keskmise hinnaga 2254 €/m², kuu varem oli sama näitaja 28%.

Tartu maakonnas teostati novembris 433 kinnisvara ostu-müügitehingut koguväärtusega ligi 36 miljonit eurot. Oktoobriga võrreldes langes tehingute arv 17%, kuid koguväärtus tõusis 2%. Aastataguse ajaga võrreldes oli tehingute aktiivsus ja  tehingute koguväärtus samal tasemel.

Allikas: Maa-ameti tehingute andmebaas

Tartu linnas teostati novembris ca 17% tehingutest uute korteritega keskmise hinnaga 1872 €/m², kuu varem oli sama näitaja 32%.

Pärnu maakonnas teostati novembris 277 kinnisvara ostu-müügitehingut koguväärtusega ligi 12 miljonit eurot. Võrreldes oktoobriga langes tehinguaktiivsus 22% ja tehingute koguväärtus 28%. Aastataguse ajaga võrreldes tõusis tehingute arv 1%, kuid koguväärtus langes 11%.

Allikas: Maa-ameti tehingute andmebaas

Juba kolmandat kuud järjest on Pärnus müüdud tunduvalt vähem kortereid kui aasta tagasi samal ajal. Vähenenud on nii uute kui ka järelturu korterite tehingute arv. Aasta jooksul on pakkumises olevate korterite keskmine hind tõusnud 7%, olles käesoleva aasta novembris 1584 €/m2, mis on ilmselt mõnevõrra kinnisvaraturul hoogu maha võtnud. Hinnatõusu taga on ka asjaolu, et müüki on lisandunud mitmeid kalleid uusarendusi, kus on müügis ka üle 4000 eurose ruutmeetrihinnaga kortereid.

Pärnu linnas teostati novembris ca 13% tehingutest uute korteritega, kuu varem oli sama näitaja 7%. Uute korterite müügitehingute keskmine hind oli see kuu 1764 €/m2.

Viljandi maakonnas teostati käesoleva aasta novembris 126 kinnisvara ostu-müügitehingut koguväärtusega ligi 5 miljonit eurot. Võrreldes oktoobriga langes tehingute arv 34% ja tehingute koguväärtus 17%. Aastataguse ajaga võrreldes langes tehingute arv 19%, kuid koguväärtus tõusis 16%.

Allikas: Maa-ameti tehingute andmebaas

Novembris ega ka oktoobris ei toimunud Viljandi linnas uute korteritega tehinguid.

Saare maakonnas teostati käesoleva aasta novembris 158 kinnisvara ostu-müügitehingut koguväärtusega ligi 4 miljonit eurot. Võrreldes oktoobriga püsis tehinguaktiivsus samal taseme, kuid tehingute koguväärtus langes 31%. Aastataguse ajaga võrreldes tõusis tehingute arv 3% ja tehingute koguväärtus 16%.

Allikas: Maa-ameti tehingute andmebaas

Ida-Viru maakonnas teostati novembris 320 kinnisvara ostu-müügitehingut koguväärtusega ligi 6 miljonit eurot. Võrreldes oktoobriga langes tehinguaktiivsus 13% ja tehingute koguväärtus 19%. Aastataguse ajaga võrreldes tõusis tehingute arv 10% ja koguväärtus 46%.

Allikas: Maa-ameti tehingute andmebaas