arrowarrow2backtotopDeutschdropdownEnglishEspañolEestifacebookSuomiFrançaiskarge-service1karge-service2karge-service3karge-service4large-channelslarge-dayslarge-growthlarge-photoslarge-searchlarge-teamlarge-tvlocation-homelocationlocation2logo_domusmailphonephone2PortuguêsquoteРусскийsearchticktwitteryoutube

Interjööri stiilitrendid 2021-2022

Sisekujunduse 2021–2022 üks globaalsemaid suundumusi on kodude isikupärastamine. Moes saab olema kodu kaunistamine vastavalt elustiilile, hubasusele ja isiklikule mugavusele. Antud suundumus säilitab oma positsiooni mitte ainult 2021. aastal, vaid jääb oluliseks ka järgmisteks aastateks.

Nostalgiline retrostiil
Siit tuleb huvi moodsa kunsti teoste järele, ka antiiksete aksessuaaride ja mööbli ning ajalooga objektide vastu kasvab. Sisekujunduses näeme erinevate stiilide segu, isikupärastatud interjööri. Moodi tulevad ka eredad julged värvid.Itaalia ja Skandinaavia stiilid:
siin näeme tõeliselt rikkalikku viimistluse moodi, kus tähelepanu püüavad keerukad värvipaletid ja Itaalia disainile omased voolavad jooned. Skandinaavia stiil püsib samuti, kuid disain muutub siin keerukamaks ja atmosfäärilisemaks.

Boho: on stiil, mis põhineb erinevatel boheemlaslikel mõjutustel ja on interjööri tagasi pöördumas ning kogub elujõudu. Mahlased toonid, mustrite rohkus, erinevate ajastute kujunduse kombinatsioon. Boho on eriti harmooniline lastetubades, kus on vaja rahulikku üldpilti koos peenusega.

Ecostyle: ehk nn öko-stiili esteetika toob metropoli elaniku looduse juurde. Antud stiil ei lähe kunagi moest ja aastatel 2021-2022 saab sellest tõeline peavool. Ökostiili filosoofia on lihtne: maksimaalselt looduslikke materjale (puit, kivi, bambus, rotang), looduslikumat valgustust (palju peegleid, suured aknad), arvukalt toataimi. Ecostyle tervitab looduslikest materjalidest väikseid asju – savi- ja vitstest nõusid, kivialuseid, tekstiile (lina, vill, siid). Väga tugevate mõjutustega Ecostyle kutsub üles vabastama maja tarbetutest asjadest, peatama mõtlematu tarbimise, säästma loodust. Oluline on öko-stiilis vaba ruum. Mööblikasutus on viidud miinimumini, stiil on kerge ja loomulik.

Flower style – värsked lilled annavad loodusläheduse tunde, puhastavad õhku ja loovad tervisliku mikrokliima. Soov luua roheline oaas kodus julgustab kasutama stabiliseeritud sammalt, suuri elustaimi. Neid kajastavad ka troopilised trükised. Stiilide ja värvide üldised suundumused vaatavad siin tagasi möödunud sajandi 70-ndatele. Terrakota, ookri, oliivivärvide soojad toonid, kombineerides neid teiste heledate palettidega – kõik see on tüüpiline nende aastate korterite ja majade kaunistamises. Sameti ja geomeetriliste kaunistuste tagasitulek räägib samuti 70ndatest.