arrowarrow2backtotopDeutschdropdownEnglishEspañolEestifacebookSuomiFrançaiskarge-service1karge-service2karge-service3karge-service4large-channelslarge-dayslarge-growthlarge-photoslarge-searchlarge-teamlarge-tvlocation-homelocationlocation2logo_domusmailphonephone2PortuguêsquoteРусскийsearchticktwitteryoutube

* Hinda kaubeldakse alla objektiga tutvumata

Tänases Äripäevas on kommentaari andnud Domus Kinnisvara kutseline maakler Marge Kikas.

„Ei toimu mingit kauplemist,” vastas Domus Kinnisvara Vahendus maakler Marge Kikas küsimusele, milliste argumentidega kinnisvara hinda alla kaubeldakse. Ostuhuvi korral nimetab ostja hinna, millega omanikul on võimalik kas nõustuda või mitte.

„Öeldakse, et vaba raha rohkem pole ja laenu ei taha võtta ning kõrgemat hinda maksta ei saa. Või siis, et laenu saab ainult nii palju ning rohkem maksta ei saa,” rääkis Kikas.

Omanike puhul on kõrgema hinna küsimusel põhjenduseks objekti kõrgem omandamishind või kohustused ning kinnisvarasse tehtud investeeringud remondi näol. Viimastel kuudel on pakkumiste ja tehinguhindade erinevus olnud üle 30 protsendi.

Ostjate põhjendus on, et ostuga pole kiiret, kuna sundmüügid tulevad alles sügisel ning soodsamaid hindu leiab siis rohkem. Müüja argument hinna hoidmiseks on, et hinda on juba niigi palju langetatud.