arrowarrow2backtotopDeutschdropdownEnglishEspañolEestifacebookSuomiFrançaiskarge-service1karge-service2karge-service3karge-service4large-channelslarge-dayslarge-growthlarge-photoslarge-searchlarge-teamlarge-tvlocation-homelocationlocation2logo_domusmailphonephone2PortuguêsquoteРусскийsearchticktwitteryoutube

Tallinnas oleks ostjaid 700 – 800 korterile kuus.

Esialgsetel andmetel on Tallinna korteriturg oktoobris olnud üsna suure hinnakasvuga. Kui septembris oli 1 m² keskmine hind ca 14 400 kr (920 €), siis oktoobris oli see 15 500 kr (990 €). Seega oli hinnakasv ca 7%. Kuna kõikide korteriomandi tehingute keskmine hind kasvas samuti, siis võib öelda, et tehinguid on tehtud järjest kõrgemate hindadega.

Tehingute arv on küll veidi väiksem kui septembris, olles 479, kuid tegemist on siiski selle aasta keskmisest kõrgema mahuga.

Maakleritega vesteldes ilmneb, et heade ja turutasemel hindadega objektide vastu on nõudlus jätkuvalt olemas. Samas on ostja nõus maksma korteri eest hinda, mida võib nimetada turutasemel hinnaks. Seega ostu-müügitehingu eelduseks on õige hind. Võiks isegi spekuleerida, et kui kõikide müügiobjektide hinnad saaks tuua turutasemele, siis tehtaks Tallinnas 700 – 800 tehingut kuus.

Tartu korterite turg on stabiilne – suuri kõikumisi ei ole olnud. Nii tehingute arv kui 1 m² keskmine hind on samaväärsed septembri kuuga. Oktoobris tehti 95 tehingut (septembris 109) ning keskmiseks hinnaks kujunes 12 900 kr/m² (824 €/m²). Keskmine hind on umbes 2% kõrgem võrreldes septembriga.

Ka Pärnus on tehingute maht samaväärne septembri kuuga, olles oktoobris ainult 4 võrra suurem. See-eest on 1 m² keskmine hind ca 12% võrra madalam, langedes alla 10 000 kr/m² (639 €/m²). Languse põhjuseks on see, et eelistus on selgelt läinud väiksemate ja odavamate korterite suunas. Kui septembris tehti enim tehinguid korteritega, millede pindala jäi vahemikku 41-55 m², siis oktoobris lisandus nii suurte korterite kõrvele just väiksemate (30-41 m²) elamispindade tehingud. 3- ja 4-toaliste korterite vastu on nõudlus Pärnus väike.