arrowarrow2backtotopDeutschdropdownEnglishEspañolEestifacebookSuomiFrançaiskarge-service1karge-service2karge-service3karge-service4large-channelslarge-dayslarge-growthlarge-photoslarge-searchlarge-teamlarge-tvlocation-homelocationlocation2logo_domusmailphonephone2PortuguêsquoteРусскийsearchticktwitteryoutube

Tudengid annavad taas Tartu üüriturule hoogu

Tartu linnas on saanud tavapäraseks üürikorterite turu märgatav aktiviseerumine suve alguses ning käesoleval aastalgi on see nii. Üüripakkumiste arv maikuu seisuga on küll kv.ee portaali statistika põhjal 58% võrra väiksem kui 2009. aastal ja 37% väiksem kui 2010. aastal, kuid Tartu on endiselt ülikoolilinn ja regiooni keskus ning nõudlus pole kahanenud. Olukorras, kus turul on raskusi nõudluse rahuldamisega hakkavad hinnad kerkima, mida võib täheldada ka Tartu puhul.

Domus Kinnisvara Tartu büroo kaudu sõlmisid meie maaklerid juunikuus 12 üürivahendust – neist 8 just Tartu linnas asuvate korteritega. 3 tehingut tehti Annelinna kahetoaliste korteritega, mille üürihinnad jäid vahemikku 135-147 eurot. Karlovas leiab sellise summa eest heas seisukorras ahiküttega ühetoalise, samas mugavustega 1-toaline korter Purde tänaval soostuti üürile võtma 155 euro eest.

Hinnatumad piirkonnad Tartus on mõistagi Kesklinn ning lähedased Ülejõe ja Vaksali linnaosad. Kahetoaline rahuldavas seisukorras korter Vaksali piirkonnas üüriti välja 200 euroga (ca 5 €/m2), keskmiselt küsitakse sealsete korterite eest 6 €/m2. Kahetoaline korter Ranna teel Ülejõe linnaosas võeti üürile 450 euroga. Kõrge hind oli tingitud asjaolust, et korter oli täielikult sisustatud ning asus Emajõe lähedal uues majas. Kesklinnas õnnestus juunikuus teha kaks üürivahendust – toa puhul korterist Ülikooli tn-l löödi käed 76 euro juures ning Kalevi tänaval üüriti 2-toaline 225 euroga. Viimased näited ei kajasta küll hästi Kesklinna kõrgemaid üürihindu, kuid annavad lootust, et Tartus leiab igaüks endale sobivas asukohas taskukohase pinna.

Maaklerite kogemus näitab, et nõutud on peamiselt ühe- ja kahetoalised korterid ning paljud objektid ei jõuagi kuulutuseportaalidesse – neile leitakse niisamagi üüriline. Aeg näitab, mis saab edasi, aga Tartu puhul on loomulik, et kiireimad ajad saabuvad üüriturule koos õppetöö algusega gümnaasiumides ja kõrgkoolides.