arrowarrow2backtotopDeutschdropdownEnglishEspañolEestifacebookSuomiFrançaiskarge-service1karge-service2karge-service3karge-service4large-channelslarge-dayslarge-growthlarge-photoslarge-searchlarge-teamlarge-tvlocation-homelocationlocation2logo_domusmailphonephone2PortuguêsquoteРусскийsearchticktwitteryoutube

Kinnisvaramaakleri välimääraja on tagasi

2009. aastal portreteerisin värvikamaid tegelasi, kes olid aastate jooksul kinnisvaraturul silma jäänud. Nüüdseks on möödunud 4 aastat, tärkav majandus ja kinnisvaraturg on prožektorite valgusesse toonud uusi tüüpe, kes püüavad oma põneva karakteriga edu saavutada ja maailma vallutada. Alljärgnevalt lühike ülevaade säravamatest tegelastest, kes on masu-järgsel ajajärgul kinnisvaraturgu rikastanud:

Võrkturustaja
Selle tüübi jaoks pole mingit vahet, kas müüa kinnisvara, pesupulbrit või huulepulka. Vilunud müügiprofina on tema portfell lai ja nii võib iga kosmeetika huviline leida deodorandi paki vahel korteri müügiflaieri ning maja ostja ei pruugi jõuda kinnistu piiridest väljagi, kui temast endast on saanud Amway müügiesindaja. Võrkturustaja lõhub teha tööd hommikust õhtuni, silmade särades räägib ta kõigile imelisest tulevikust ning igavesest õnnest, kui just temaga siin maailmas asju ajada.

Rikas maakler, vaene maakler
See maakler on viimase 2 aasta jooksul lugenud läbi järgmised raamatud: „Rikas isa, vaene isa“, „Rikka isa edulood“, „Rikas laps, tark laps“, „Enne palgatööst loobumist“, „Rikas vend, rikas õde“, „Kes võttis minu raha?“, „Tõstke oma rahanduslikku IQ-d“, „Rikka isa teejuht investeerimisel“, „Ebaõiglane privileeg“, „Miks me tahame, et te oleksite rikkad“. Peale lugemise pole tal muuks aega jäänud, kuid soov rikkaks saada on säilinud.

The Bold and the Beautiful
Kinnisvaraturu sädelus on taastumas ja tagasi tulemas on ka Elu24-st tuntud tähekesed kinnisvaraturul. Töö konti ju ei murra, võimaldab lahedalt päeval ilusalongis või fitnessis käia, õhtul kohvikus istuda ja klubis kokteilklaasi taga rääkida, kuidas kinnisvaraäris asjad käivad. Järgmisel  hommikul on mõnus Facebookis mõnda pilti shareda, kus meie kangelase peanupp paistab Roberto taustal napilt välja.

Pankrotimeister
See vend on läbi käinud tulest, veest ja vasktorudest. Lahjemal tüübil on seljataga üks, kõvemal vennal kümmekond ettevõtte ja arendusprojekti likvideerimist, sundlõpetamist või pankrotti. Mõni hall karv on juustesse juurde tulnud, mõni Reiki ja vabastava hingamise koolitus läbitud ning joogatrennis käidud ja juba mõtleb see aktiivne ja elujõuline tüüp välja uusi projekte mis, tõsi küll, ilmselt OSHO hauas teist külge keerama paneks.

Ukselt-uksele maakler
Üks suvi USA-s, 12 nädalat kell 6.00 ärkamist muutis selle inimese elu. Silmad säravad, igas kolmandas lauses ütleb ta vähemalt korra rõhutatult „Okay“ ning eestlaste uimasusse suhtab ta heatahtlikuga üleolekuga. Tema juba teab, kuidas elu elada ja mis siin ilmas õnnelikuks teeb! Kindlasti on teda võimalik leida kõikidelt Peep Vainu koolitustelt ja sütel kõndimine on tema jaoks sama, nagu kaalujälgija jaoks lillkapsa söömine. Kinnisvaraturul räägib ta emotsionaalselt, kuidas laias maailmas asjad käivad ning kutsub kolleege üles uut lähenemist igapäevatöös katsetama. Kuu-kaks näitab ise ka eeskuju ja koputab mõnesaja Mustamäe korteri uksele, kuid pärast seda on uudishimu rahuldatud ning juba võib teda leida verivärskelt koolituselt otsimas uusi väljakutseid elus.

Dinosarus
Möllas see mees, mis hirmus, aastatel 1997-2007 kinnisvaraturul ja tegi suuri tegusid. Ta nägi ise pealt, kuidas võeti vastu Võlaõigusseadus, Eesti liitus Euroopa Liiduga ja Giovanni Sposato põgenes Eestist. Tehinguid tegi 3 maakleri eest, kuid 2007. aastal sai jaks osta. Pole täpselt teada, kas enne temal ja siis kogu kinnisvaraturul või vastupidi. Proovis see mees seejärel riigimehe leiba, telefone müüa, IT-ga rikkaks saada, kuid silmadesse sära ei tulnud. Aastal 2010 lõi kingad jälle läikima, otsis välja vana nahkse portfelli, kust pisut kollakaks tõmbunud üürilepingud välja piilusid ning hakkas usinalt kinnisvarafirmadesse CV-d saatma. Viimased ahhetasid, et selline kuldkala neid üles leidis ja ilma pikema jututa saatsid trükikotta uue visiitkaardi tellimuse ära.