arrowarrow2backtotopDeutschdropdownEnglishEspañolEestifacebookSuomiFrançaiskarge-service1karge-service2karge-service3karge-service4large-channelslarge-dayslarge-growthlarge-photoslarge-searchlarge-teamlarge-tvlocation-homelocationlocation2logo_domusmailphonephone2PortuguêsquoteРусскийsearchticktwitteryoutube

Päevalille arendus ehk Kodumaja ehitab taas Eestis

Kodumaja on Eesti ettevõte, mis on spetsialiseerunud eluruumide ehitusele tehases toodetud ruumelementidest. Tegutsenud on Kodumaja alates aastast 1995. Selle ajaga on ehitatud enam kui 4700 kodu.

Valdav enamus kodumaja toodangust ei jää aga Eestimaale. Kodumaja ettevõtete konsolideeritud käibest moodustab eksport enam kui 90%.

Vaatamata sellele on Kodumaja ettevõtete gruppi kuuluv Kodumaja Kinnisvaraarenduse OÜ läbi viinud mitmeid edukaid arendusprojekte Eestis. Nende stardiprojektiks oli 2003. aastal eramajade elamurajooni arendamine Ülenurmel. Tänu elamute ühtsele arhitektuurilisele lahendusele on Ülenurme alevikku kerkinud selgesti eristuv koduküla.

Olles välismaal ehitanud edukalt suurel hulgal erinevaid kortermaju, alustas Kodumaja Kinnisvaraarenduse OÜ 2005. aastal Tartus Jaamamõisa linnaosas seitsme korterelamu ehitamist. Kolmekorruselistes majades on igaühes 21 korterit. Projekt oli edukas ning paljud rahulolevad inimesed leidsid omale uue kodu Kodumaja toodetud majades.

Viimasest arendusest Eestis on nüüdseks möödunud juba omajagu aega, kuid Kodumaja spetsialistid ei ole istunud käed rüpes. Välja on töötatud uus energiatõhus elamutüüp „Kodu“. Väike korterite arv ja läbimõeldud planeeringud tagavad privaatsuse, sest naabrite vastastikune häirimine on minimeeritud. Samas on säilitatud nn. naabrivalve positiivne mõju ning nii-öelda „oma maja” tunne.

Väikeelamud „Kodu” on väikese korterite arvuga elamud, kus reeglina on vaid 4 korterit. Elamute välisviimistluseks kasutatakse värvitud puitu ja muid ilmastikukindlaid viimistlusplaate. Fassaade ilmestavad suured rõdud ja terrassid ning valdavalt klaasist trepikoja sissekäigupoolne sein, mis loob elamule avarust ning võimaldab paremini kasutada päevavalgust.

Kõik korterid teostatakse lõpliku viimistlusega. Vannitoa mööbel, sauna sisustus ning kogu vajalik sanitaartehnika paigaldatakse tehases, sest nii on võimalik tagada kõrgeim kvaliteet. Viimistlusmaterjalide ja varustuse valikud teostab klient Kodumaja poolt pakutud rikkaliku valiku hulgast.

Elamu konstruktsioonide ja tehniliste süsteemide väljatöötamisel on arvestatud ka seda, et iga korter toimiks üksteisest sõltumata ehk iga korteri omanik tasuks vaid selle eest, mida ja kui palju ta tegelikult tarbib.

Ühe olulise eesmärgina oli seatud luua elamu, kus on võimalik minimeerida energia tarbimist ja muid ekspluatatsioonikulusid. See on osa Kodumaja energiatõhusa elamu kontseptsioonist. Elamutüübi väljatöötamisel on püütud maksimaalselt ära kasutada kõiki Kodumaja seniseid kogemusi, tootearenduse uusimaid saavutusi ja tööstusliku ehitusviisi eeliseid.

Nüüd on Kodumaja Kinnisvaraarenduse OÜ alustanud uue Päevalille arendusega Ülenurmel, mille raames ehitatakse kaheksa eelpool kirjeldatud väikeelamut „Kodu“. Pakkumises on nii kolmetoalised kui ka neljatoalised korterid. Iga korteri juurde kuulub suur terrass või avar rõdu. Kaasaegsete ehitustehniliste lahenduste ning kütte- ja ventilatsiooniagregaatide tõttu on elamu äärmiselt energiasäästlik.

Tänaseks päevaks on juba kopp maasse löödud ning müügitegevusega algust tehtud.

Soovitame hoida projekti arengul silm peal: https://www.facebook.com/paevalille

Lisainfot projekti kohta saab meie maakleritelt:

Kristo Kivisalu

GSM: +372 5373 3475

Tel: +372 742 3100

kristo.kivisalu@domuskinnisvara.ee

Diana Kurvits

GSM: +372 5383 0881

Tel: +372 742 3100

diana.kurvits@domuskinnisvara.ee