arrowarrow2backtotopDeutschdropdownEnglishEspañolEestifacebookSuomiFrançaiskarge-service1karge-service2karge-service3karge-service4large-channelslarge-dayslarge-growthlarge-photoslarge-searchlarge-teamlarge-tvlocation-homelocationlocation2logo_domusmailphonephone2PortuguêsquoteРусскийsearchticktwitteryoutube

2017 kõige, kõige, kõige… kinnisvaraturul

Aasta maakler – Sandra Metsa, Domus Kinnisvara

Aasta hindaja – Marje Kolmar, 1Partner Kinnisvara

Aasta tõehetk – Margus Linnamäe kapist väljatulek City24 omanikuna ja kinnisvaraportaalide turu koondumine Eesti Meedia vihmavarju alla.

Aasta ohumärk – värinad Rootsi kinnisvaraturul. Pikalt oodatud ja spekuleeritud Rootsi kinnisvaramull veel ei lõhkenud, kuid trend pöördus ja hinnalangust on märgata kogu riigis.

Aasta börsiuudis – EfTEN Real Estate Fund III noteerimine Tallinna börsi põhinimekirjas.

Aasta skandaal – KV.ee hinnatõus ja äge vastasseis suurte kinnisvarafirmadega.

Aasta uudis – üürimajade tulek. Riik panustab üürielamutesse kolme aasta jooksul üle 60 miljoni euro, LHV pensionifondid alustasid üürimajade ehitust nagu ka mitmed teised erainvestorid.

Aasta tagasilöök – ehitushindade kiire kasv. Tõsine surve kogu ehitussektorile ja uusarenduste turule ning suure küsimärgi tekkimine järgmiste aastate uusehitiste turu arenguks.

Aasta poliitikasündmus – rohelised võeti Tallinna koalitsiooni ja pealinna linnaruumil on lootust saada rohelisemaks ja puhtamaks kui kunagi varem.

Aasta turvategu – Domus Kinnisvara juhitud Kivimäe Kodu  sai esimese kinnisvaraprojektina Eestis “Turvalise hoone” märgise.

Aasta uurimus – uurides, kuidas mõjutab uute kaubanduskeskuste lisandumine kinnisvaraturgu, pälvis Tartu Ülikooli magister Risto Veiderpass EKFL-ilt Säravaima Kinnisvaratähe tiitli.

Aasta sõna – kinnisvarabuum. Kardetud-oodatud kärgatus jäi taaskord tulemata, kuid küttis kirgi ja oli tänuväärseks materjaliks online-meedias klikkide saamiseks.