arrowarrow2backtotopDeutschdropdownEnglishEspañolEestifacebookSuomiFrançaiskarge-service1karge-service2karge-service3karge-service4large-channelslarge-dayslarge-growthlarge-photoslarge-searchlarge-teamlarge-tvlocation-homelocationlocation2logo_domusmailphonephone2PortuguêsquoteРусскийsearchticktwitteryoutube

Aprill 2020 ülevaade: Tallinna korteriturg tehingute arvult 2011. aasta tasemel

Koroonaviirusest tingitud eriolukord on Eestis kestnud juba veidi üle kahe kuu ning see on vaikselt hakanud mõju avaldama ka kinnisvaraturule. Märgata on tehingute arvu langust, kuid müügitehingute hindades veel suuri muutusi toimunud ei ole. Viimati toimus Tallinna korteriturul nii vähe müügitehinguid 2011. aasta suvel, samas keskmine ruutmeetrihind on siiski üle 1000 euro kõrgem kui tollal. 

Maa-ameti tehingustatistika andmetel sooritati tänavu aprillis Eestis kokku 2811 ostu-müügitehingut koguväärtusega ligi 189 miljonit eurot. Tehingute arv langes märtsiga võrreldes 25% ja eelmise aasta aprilliga võrreldes 34%. Käesoleva aasta aprillikuu tehingute maht oli viimase 12 kuu keskmisest 30% madalam.

Aastatagusega võrreldes on kõigis ülevaates toodud linnades müügitehingute arv langenud, enamuses linnades ligi poole võrra. Korterite keskmine hind on märtsiga võrreldes tõusnud ainult Tartus. Võrreldes aastatagusega on keskmine hind tõusnud Tallinnas, Tartus, Kuressaares ja Narvas.

Maa-ameti andmetel teostati Harju maakonnas käesoleva aasta aprillis 982 kinnisvara ostu-müügitehingut, mille rahaline koguväärtus oli ligi 104 miljonit eurot. Märtsiga võrreldes langes nii tehingute arv kui ka tehingute koguväärtus 34%. Aastataguse ajaga võrreldes langes tehingute arv 46% ja tehingute koguväärtus 42%.

Allikas: Maa-ameti tehingute andmebaas

Tallinna linnas teostati märtsis ja aprillis ca 27% tehingutest uute korteritega. Aprillis oli uute korterite müügitehingute keskmine hind 2570 €/m², kuu varem oli sama näitaja 2523 €/m².

Tartu maakonnas teostati aprillis 418 kinnisvara ostu-müügitehingut koguväärtusega ligi 29 miljonit eurot. Märtsiga võrreldes langes tehingute arv 5% ja koguväärtus 4%. Aastataguse ajaga võrreldes langes tehingute aktiivsus  21% ja tehingute koguväärtus 9%.

Allikas: Maa-ameti tehingute andmebaas

Tartu linnas teostati aprillis ca 32% tehingutest uute korteritega keskmise hinnaga 1870 €/m². Kuu varem oli uute korterite osakaal 20% keskmise hinnaga 1942 €/m².

Pärnu maakonnas teostati aprillis 239 kinnisvara ostu-müügitehingut koguväärtusega ligi 16 miljonit eurot. Võrreldes märtsiga langes tehinguaktiivsus 16% ja tehingute koguväärtus 76%. Aastataguse ajaga võrreldes langes tehingute arv 25% ja koguväärtus 4%.

Allikas: Maa-ameti tehingute andmebaas

Pärnu linnas teostati aprillis ainult üks uue korteri tehing keskmise hinnaga 1891 €/m2. Kuu varem oli uute korterite osakaal 32% keskmise hinnaga 1676 €/m².

Viljandi maakonnas teostati käesoleva aasta aprillis 112 kinnisvara ostu-müügitehingut koguväärtusega ligi 4 miljonit eurot. Tehingute arv langes märtsiga võrreldes 1%, kuid tehingute koguväärtus tõusis 22%. Aastataguse ajaga võrreldes langes tehingute arv 12% ja tehingute koguväärtus 7%.

Allikas: Maa-ameti tehingute andmebaas

Viljandi linnas ei ole märtsis ega aprillis uute korteritega tehinguid toimunud.

Saare maakonnas teostati käesoleva aasta aprill 67 kinnisvara ostu-müügitehingut koguväärtusega ligi 3 miljonit eurot. Võrreldes märtsiga langes tehinguaktiivsus 64% ja tehingute koguväärtus 60%. Aastataguse ajaga võrreldes langes tehingute arv 48% ja tehingute koguväärtus 17%.

Allikas: Maa-ameti tehingute andmebaas

Kuressaares ei ole aprillis uute korteritega tehinguid tehtud. Kuu varem müüdi kaks uut korterit keskmise hinnaga 1804 €/m2.

Ida-Viru maakonnas teostati aprill 217 kinnisvara ostu-müügitehingut koguväärtusega ligi 3 miljonit eurot. Võrreldes märtsiga langes tehinguaktiivsus 30% ja tehingute koguväärtus 60%. Aastataguse ajaga võrreldes langes tehingute arv 35% ja koguväärtus 25%.

Allikas: Maa-ameti tehingute andmebaas