arrowarrow2backtotopDeutschdropdownEnglishEspañolEestifacebookSuomiFrançaiskarge-service1karge-service2karge-service3karge-service4large-channelslarge-dayslarge-growthlarge-photoslarge-searchlarge-teamlarge-tvlocation-homelocationlocation2logo_domusmailphonephone2PortuguêsquoteРусскийsearchticktwitteryoutube

Allüürimine kui lahendus!?

Olukord ärikinnisvara turul on muutunud paljude ettevõtete jaoks keerulisemaks – käibed on langenud, paljud inimesed töötavad kodust – kuid üleliigse kontori-, lao- ning tootmispinna osas tahab omanik ikka üürimakseid, kõrvalkulud tasumist ning katkiläinud lamp vahetamist. Selles olukorras võib tunduda kunagi väikseks jääma hakanud pind täna selgelt liigse luksusena.

Tasapisi on aga nii üürnike kui ka omanike teadvusesse jõudmas võimalus vähegi sobiva pindade layout`i puhul kaaluda allüürimist. Eriti kui algupärast üürilepingut muudab see ainult allüürimist lubava klausli lisamises ning mitte rahvusspordiks kujunenud üürihinna alla küsimise osas. Täna on turul ettevõtteid, kes soovivad oma asukohta muuta ja/või kolida väiksema pinna peale. Taoliste soovide rahuldamiseks võib allüürimine olla kõigi kolme osapoole jaoks, omanik – üürnik – allüürnik, majanduslikult mõistlik lahendus. Allüürnik leiab uue sobiva pinna muutunud olukorra ning eelarve raamides. Põhiüürnik hoiab kokku talle laekuva allüürniku üüri ning kõrvalkulude võrra enda igakuist maksekoormust. Omaniku vaates on pind aktiivsemalt kasutuses, mis reeglina tähendab ka pinna kasutajate paremat võimekust oma majandustegevuse arvelt üüri- ja kommunaalmakseid pikaajaliselt tasuda.

Kuigi see võib osadele üürnikele olla psühholoogiliselt raske aktsepteerida, saab allüürimine odavama hinna eest võrreldes tema enda jaoks kehtivast üürihinnast olla päeva lõpuks kokkuhoid, mis otsustab ettevõtte enda väljavaated kriisist edukalt läbitulemiseks. Domus Kinnisvara äripindade konsultandid on valmis siinjuures aitama nii allüürnike leidmise kui osapoolte vahelise üürilepingus muudatuste sisseviimise konsulteerimise osas. Olgem paindlikud ning head allüürimist!

Ärikinnisvara