arrowarrow2backtotopDeutschdropdownEnglishEspañolEestifacebookSuomiFrançaiskarge-service1karge-service2karge-service3karge-service4large-channelslarge-dayslarge-growthlarge-photoslarge-searchlarge-teamlarge-tvlocation-homelocationlocation2logo_domusmailphonephone2PortuguêsquoteРусскийsearchticktwitteryoutube

Ainus uusarendus Tallinna vanalinnas

Viimased 4 korterit veel vabad!

Elegantne Engelhardti maja, Lai 9 / SuurKloostri 5
Otse vanalinna südames asub imelise siseõuega romantiline aadlielamu, mille salongidest ja saalidest saanud uhked korterid ootavad uusi omanikke. Aukartustäratava pika ajalooga kinnistu paikneb Suur-Kloostri ja Laia tänava vahel. Avarad ja omanäolised, ainult 16 korterit, asuvad kolmes hoones, mis paiknevad ümber kauni kujundusega siseõue.

Imeline salaõu – oaas keset metropoli
Sisenedes avarasse hoovi läbi Laia tänava imposantse sepisvärava, avaneb silmale imeline salaõu, mille aktsendiks on vana kastanipuu ja kahel pool õue kõrguvad endise aadlipalee endised tiibhooned – tänased kortermajad.

Seisatades iidse kastani all keset imelist õue, kuhu tänavamelu ja ilmakära ei kostu, tekib muust maailmast täieliku eraldatuse tunne, sest iidsete müüride ja värava taga käib vanalinna tavapärane sagin, melu ja argipäev ikka edasi – munakivisillutisel vuravad autod, kõnniteedel liiguvad inimesed, kusagilt eemalt kostub vaikne muusika…..
Kuid kõik see jääb Engelhardti maja väravate ja müüride taha, imelises aias kuuleb kõrv vaid linnulaulu ja silm näeb vanade müüride kohal rippuivaid kirikukupleid sinise taeva taustal … siin võib tõesti unustada, et oled metropoli südames keset turiste ja moosekante täis vanalinna!

Ajastustiilis unikaalsed korterid
Kõik elegantsed korterid on kujundatud ja viimistletud ajastustiilis ja vastavalt iga korteri sisekujundusprojektile. Viimistlusmaterjalid ja kujunduselemendid on valitud vastavalt korteris säilinud ja restaureeritud ehitusdetailidele ja ajaloolistele joonistele oskuslikult. Koos väärika ehitisega on taastatud ka endise aadlielamu paremate päevade hiilgus……
Tulemuseks on iga korteri tugev omapära ning erinevus teistest sama maja korteritest – igas korteris on erinev nii parketi laotus kui materjal, põrandaliistude kuju ning kõrgus, laekarniiside disain, siseuste tahveldus, ukselinkide ja kremoonide stiil, seinte põhi- ja aktsentvärvide spekter, sanitaartehnika ja keraamiliste plaatide valik. Kõik viimistluseks ja kujunduseks valitud materjalid on eksklusiivses hinnaklassis ja sobivad ajaloolisesse atmosfääri.

Unikaalsetes ja tugeva eripäraga korterites on restaureeritud ja eksponeeritud kõik ehituse käigus esile tulnud ajaloolised ehitusdetailid- ja konstruktsioonid – peamajas neorenessanss-ajastust pärit seinapaneelid, kassett- ja talalaed, vanad ahjud, fragmendid müüritreppidest, raidpiirded, sillused jms., tiibhoonetes on kujunduselemente samuti mitmest stiiliperioodist – baroksed ja klassitsistlikud uksed, treitud balustritega puutrepid, talalaed ja raidkividetailid.

Tutvu unikaalsete korteritega >>