arrowarrow2backtotopDeutschdropdownEnglishEspañolEestifacebookSuomiFrançaiskarge-service1karge-service2karge-service3karge-service4large-channelslarge-dayslarge-growthlarge-photoslarge-searchlarge-teamlarge-tvlocation-homelocationlocation2logo_domusmailphonephone2PortuguêsquoteРусскийsearchticktwitteryoutube

„Kaunis kodu“ tiitel viib kinnisvara müügilettidele

Eestimaal korraldatakse päris mitmeid „Kaunis kodu“ tüüpi konkursse. Initsiatiivi hoiavad enda käes üleriigilise levikuga sisustusajakirjad, aga ka kohalikud omavalitsused tahavad väärtustada kohalike koduomanike pingutusi ning annavad välja uhkeid tiitleid ja preemiaid. Traditsioon on nüüdseks juba päris pikk ja seepärast on auhinnatud või siis vähemalt vastavate konkurside nominentide hulgas olnud kaunite kodude nimekiri muljetavaldav.

Kinnisvaraportaalides kuulutusi jälgides tekib aga sageli tunne, et tarvitseb vaid mõnel kaunil kodul tulla konkursil 3 hulka, kui juba võibki ta leida müügipakkumiste hulgast. Ei ole olnud viimastel aastatel mõnda kuud, kus kinnisvaraportaalides poleks pakkumiste seas rippunud „Kaunis kodu“ sildiga korter või maja. Tiitli saamine on justkui halb enne või siis signaal selleks, et on aeg hakata müügiga tegelema. Samas on auhinnatud kodude nimekiri pikk ja seega pole see muidugi mingi ime, et inimeste elukäigud teevad vahel keerdkäike ning tekib tahtmine keskkonda vahetada. Teinekord tekib aga mulje, et mõni kodu on osalenud vastaval konkursil küll ainult selleks, et saada juurde tiitel, et mõni aeg hiljem kasseerida see sisse keskmisest kõrgema müügihinna näol. Tiitlid mõjuvad ostjate psühholoogiale hästi ja on teatud ostuhuvilise puhul selleks otsustavaks teguriks, miks osta see, aga mitte mõni teine korter. Paljud ostjad vajavad ja ootavad kinnitusi ning kolmanda ja sõltumatu osapoole positiivne hinnang näiteks stiilsele sisekujundusele sobiks selleks ideaalselt. Sõnapaar „Kaunis kodu“ on justkui kvaliteedimärk, mida nupukad kinnisvara omanikud ja kinnisvaramaaklerid on varmad kasutama ning mille särast tingitud sööda ostjad küllalt lihtsalt alla neelavad. Antud müügislogan on nii meelitav, et veidi kummalisel kombel kipuvad seda kasutama ka need kodud, kes tiitlitega pärjatud ei saanud, vaid lihtsalt osalesid konkursil. Seepärast on „Kaunis kodu“ kui atraktiivne hüüdlause reklaamides veidi ära lörtsitud, kuid usutatavasti mõjub siiski paljudele ostuhuviliste jätkuvalt sama mesiselt nagu Justin Bieber teismelistele tütarlastele.